İtalya Dil Okulları

Birçok insan İtalyancayı İtalya’da öğrenmek arzusu içerisindedir. Bazıları, bir kaç ay süren dil kurslarına katılarak, bazıları ise daha uzun bir süre kalarak, hem İtalyan kültürünü yakından tanımayı hem de İtalyancasını ileri seviyeye getirmeyi arzu eder. Roma ve Floransa gibi büyük şehirlerdeki dil okullarında eğitimi almanın şehrin turistik ve yoğun olması gibi dezavantajları olsa da şehir her an hareketli ve canlıdır. Bunun tüm büyük şehirler için geçerli bir unsur olduğunu unutmamak gerekir. Dil okullarının eğitimi, bulunduğu yörenin kültürü ile benzerdir. Bu kültürün daha iyi tanınması için çeşitli gezi faaliyetlerine katılması tavsiye edilir.

İtalya dil okullarında İtalyanca seviyesi ne olursa olsun herkes için uygun kurslar mevcuttur. Kurs süreleri ise 1 haftadan başlayıp 50 haftaya kadar uzayabiliyor. Kurs süresi uzadıkça haftalık ders ücretleri de azalıyor. İtalya’da dil eğitimi sırasında haftalık ders saatleri ise kursun türüne göre 5’den başlayıp 30’a kadar çıkabiliyor. Dil eğitimi programları, grup halinde, bireysel olarak, internet üzerinde online olarak düzenlenebiliyor. Birçok okulda farklı İtalyanca dil eğitimi programları birleştirmek de mümkün.

İtalya’ya giden öğrenciler için çalışma izni, en çok merak edilen konulardan biridir. Hem dil eğitimi alıp hem de dersten kalan vakitlerde çalışmak istiyorsanız D tipi vizeniz olması gerekiyor. Bu vize ile haftada 20 saati aşmayacak şekilde çalışabilirsiniz. Vize ile alakalı daha ayrıntılı bilgi ve ücretler için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Neden İtalya?

İtalya kendini moda-tasarım, mimari gibi görsel sanatlarda kanıtlamış, dünya çapında önemli bir sıralamaya koymuştur. Ve bu alanlarda bir kariyer merkezi haline gelmiştir. Kültürel yapısı, tarih ve modernliğin bir arada bulunduğu sınırlı sayıdaki ülkelerdendir. Avrupa Birliği üyesi bir ülkede eğitim almanın birçok avantajından biri kaliteli eğitim ve yüksek yaşam standartlarıdır. İtalyanca öğrenmenin en büyük katkısı diğer latin kökenli diller olan Fransızca, İspanyolca ve Portekizce öğrenirken sağlayacağı kolaylıktır. İklim koşullarının benzerliği ve ülkemize yakınlığından dolayı öğrencilerin alışma süreci oldukça kısa sürmektedir. İtalyanca bilmek iş hayatında da size bir çok avantaj sağlayacaktır. Benetton, Barilla, Ferrari, Lavazza, Armani ve daha pek çok İtalyan markası dünya çapında bir çok başarıya imza atmıştır. 7.000’den fazla Amerikan firması İtalya ile aktif ticaret yapmaktadır ve 1000’in üzerinde ABD şirketinin (Chrysler, General Electric, ExonMobil, IBM ve Citibank) İtalya’da ofisleri bulunmaktadır.