İrlanda Work And Study Programı, öğrencilerin 25 haftalık bir dil okulu eğitimi alırken aynı zamanda çalışma iznine sahip olmalarını sağlayan eğitim programıdır. Work And Study programı kapsamında kişiler 25 haftalık tam zamanlı bir dil okulu eğitimi alırken aynı zamanda haftada 20 saatlik İrlanda çalışma iznine sahip olmaktadırlar.

İrlanda’daki tatil zamanlarında öğrenciler haftada 40 saat tam zamanlı İrlanda çalışma iznine de sahip olmaktadırlar.

İrlanda Work And Study programının amacı, öğrencilerin İrlanda’da haftada en az 15 saatlik tam zamanlı bir dil eğitimi alırken aynı zamanda temel gereksinimlerini karşılayacak şekilde yarı zamanlı çalışmaları ve para kazanmalarıdır.

Neden İrlanda?

İrlanda hepimizin bildiği üzere Birleşik Krallık’ın en güzel ülkelerinden biri. Gerek yüksek yaşam standartları olsun gerekse de güvenli hayat sunması nedeniyle uluslarası öğrencilerin ve ailelerin popüler ülkesi konumunda. Bunun dışında İrlanda’da yaşamak ve okumak için birden fazla neden sayabiliriz.

İrlanda, İngiltere’den sonra İngilizce konuşulan en büyük ülkedir. Özellikle İngilizcesini geliştirmek isteyenler için günlük sokakta yürürken bile dillerini geliştirme imkanları sunar. Bunun dışında İrlanda pub kültürü ile bezenmiş bir ülkedir. Öğrencilik hayatınızın unuutulmaz anlarına bu sıcak ve samimi pub’larda geçirme isteyeceğinizden eminiz. Gür sesleriyle ünlü İrlandalılarla tanışıp bol bol kahkaha atacağınız günler sizi bekliyor.

Festivalleriyle ünlü İrlanda hayal ettiğinizden de fazla çeşitte festivale katılabilir ve yıllık eğlence dozunuzun çoğunu Work&Study programınızdayken alabilirsiniz. Bu süreç boyunca herhangi bir süre kısıtlamanız yok siz ne zaman isterseniz o zaman başlayabilirsiniz. Kendinizi özgür ve mutlu hissedeceğin bu programa İrlanda’da adım atmaya hazır olun.

İrlanda’da Ne Kadar Kalabilirim?

İrlanda’ya 25 haftalık İngilizce eğitimi için giden öğrencilerin toplam 33 hafta kalma izinleri olmaktadır. Bu süre dil eğitimiyle 2 seneye kadar uzayabilir. Daha uzun süre kalmak isteyen öğrencilerimiz Üniversite ve Yüksek Lisans eğitimleriyle kalış sürelerini 5 seneye kadar çıkartabilir.

İrlanda’da Çalışarak Ne Kadar Kazanabilirim ?

Öğrenciler yüksek sezonda Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında haftada 40 saat, diğer aylarda haftada 20 saat çalışarak aylık ortalama 1000 – 2500 Euro arasında kazanç sağlamaktadırlar. İrlanda’da asgari saat ücreti 11 Euro’dur ve her yıl artmaktadır.

İrlanda’da Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Öğrencilerin ilk olarak İrlanda’da çalışma izni için GNIB kartına başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu kart başvurusu için göçmenlik bürosu GARDA’nın web sitesinden online olarak randevu alınır. GARDA randevusu online olarak İrlanda’ya gitmeden önce de alınabilir. GNIB kart başvuru ücreti 300 Euro’dur.

GNIB ve PPS işlemleri için Elmi Edu danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

GARDA merkezine evraklarınız ile randevu günü ve saati gidip başvurumuzu yaparken yanınızda mutlaka bir kredi kartı olmalıdır. 300 Euro olan başvuru ücreti için nakit kabul edilmemektedir sadece kredi kartı ile ödeme alınmaktadır. Bu başvurudan sonra alınacak GNIB kart haricinde bir de PPS (Personal Public Service Number) alınmalıdır. PPS bir sosyal hizmetler numarasıdır ve vergi kaydı için mutlaka alınması gerekmektedir. PPS kartı başvuru sahibinin adresine kargo ile gönderilmektedir.

İrlanda’da Kariyer Fırsatı

İrlanda Dünya’nın önde gelen teknoloji firmaların Avrupa merkezi olarak bilinmektedir. İrlanda’da bulunan Facebook, Google, Apple, Linkedin, Twitter, Amazon.com, Oracle, PayPal gibi özellikle teknoloji alanında öncü pek çok firma sayesinde, bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrenciler için önemli bir fırsat olacaktır.

Neden Elmi Edu?

  • Danışmanlarımızın hepsi daha önce yurt dışında eğitim almış ve danışmanlık yaptığı alana hakim olan danışmanlardır.
  • İrlanda’da Türk danışman desteği veren nadir acentelerdeniz.
  • İlk görüşmede öğrencinin profiline bakıp kendisine vize için en uygun ülke ve en uygun yol tavsiye edilir.
  • Okul seçimi , Niyet mektubu , Referans mektupları ve diğer tüm konularda danışmanlığımız ücretsizdir.
  • Danışmanlarımız sadece tek ülke için tüm ülkeler hakkında uzmandır.
  • Öğrencinin sadece buradaki danışmanlığı değil , eğitimi boyunca ve eğitimden sonra da danışmanlığını devam ettirmekteyiz.
  • GNIB randevularında öğrenciye bire –bir destek sağlamaktayız.
  • İrlanda’da iş bulma desteği sağlıyoruz.
  • Öğrenciye cv hazırlama ve konaklama bulma konusunda İrlanda içinden destek sağlıyoruz.