Fransa Dil Okulları

Fransa, Orta Avrupa’da bulunan kuzeyinde Manş denizi güneyinde ise Akdeniz olan, Avrupa kıtasının yüz ölçümü bakımından en büyük üçüncü ülkesidir. Fransa dünyada en çok turistin ziyaret ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Aynı zamanda Fransa Avrupa’nın en önemli yatırım ve eğitim merkezlerindendir. Fransızca dili dünya üzerinde yaklaşık 200 milyon insan tarafından kullanılmaktadır.

Fransızca Fransa dışında Lüksemburg, Belçika, İsviçre, Monako ve Kanada’nın bazı bölgelerinde ve eski Fransız sömürge ülkelerinde kullanılmaktadır. Bunun yanında moda, edebiyat, eğitim ve ticaret anlamında da Fransızca dünyada en çok konuşulan dillerin arasındadır. Fransızca aynı zamanda birçok dili yakından etkilemiştir buna örnek verecek olursak İngilizce kelimelerin yaklaşık olarak %35’i Fransızcadan gelmektedir.

Neden Fransa?

Birçok ülkenin resmi dili olan Fransızca’nın anavatanı olması. Dünyanın sayılı Üniversitelerinin Fransa’da bulunması. Dünyanın sanat ve edebiyat merkezi olması. Fransa’nın ciddi eğitim sisteminin dünyanın her yanında tanınması. Dünyada en çok turist alan ülkelerden biri olması. Avrupa’nın kalbinde yer alması. Fransızca öğrendikten sonra da Fransa’da eğitiminize devam ederek lisans ve yüksek lisans eğitimi almanız mümkündür. İş ve turizm alanında ilerlemek isteyenler de dil eğitimi için ideal bir seçenek olarak Fransa’yı seçebilir.