Almanya Dil Okulları

Almanya Avrupa’nın en güçlü ekonomisi ve en modern ülkelerinden biridir.  Almanya’da dil eğitimi almanız Lisans ya da Yüksek Lisans yapmanız için ilk adım olacaktır. Almancayı öğrenmek isteyen öğrenci adayların ilk ve hatta tek tercihi diyebileceğimiz ülkedir Almanya. Almanya’da çok fazla Türk vatandaşımız bulunmaktadır. Türk vatandaşlarımızında sizlere çok yararı ve yardımı dokunacaktır. Türkiye’de Almanca öğrenmek zor fakat Almanya’da herkes Almanca konuştuğu için öğrenmeniz zorunlu bir hale gelmektedir.  Avrupa Birliğinde bulunan çoğu vatandaşın ikinci dil seçeneği Almanca olmaktadır. Almanca öğrenmeniz Avrupa’da yararınıza olacaktır.

Almanya dil okulları, farklı ihtiyaçlara yönelik dil kurslar düzenlemektedir: Genel Almanca ya da Yoğun Almanca programı, Sınavlara hazırlık, Akademik amaçlı Almanca, Üniversiteye giriş öncesi hazırlık kursları, Özel amaçlı kurslar, Yaz Okulu gibi seçenekler bulunmaktadır. Almanya’da birçok şehirde dil okulunun bulunması öğrenciler için büyük bir avantajdır.

Almanya Çalışma İzni

Almanya’da dil okulunda eğitim alırken yasal çalışma izniniz yoktur. Almanya’daki dil okulları, Almanya’da lisans veya yüksek lisans hedefi olan öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Ücretsiz eğitim veren devlet üniversitelerinin lisans eğitimlerinde Almanca, yüksek lisans eğitiminde ise Almanca ve İngilizce eğitim alınabilir.