Malta Dil Okulları

Malta dil okulu, İngilizce dil eğitimi konusunda haklı bir üne sahiptir ve her yıl daha fazla sayıda öğrenci tarafından yurtdışı dil eğitimi konusunda tercih edilmektedir. Malta dil okulları sayesinde, öğrenciler bir taraftan resmi dilin İngilizce olduğu ülkede bolca pratik yapmakta, diğer yandan tertemiz plajların ve harika Akdeniz ikliminin tadını çıkarmaktadır. Eşsiz doğası ve iklimi, sahilleri ve tarihi dokusuyla Malta, İngilizce konuşulan küçük bir ada ülkesidir. Uzun yıllar İngiliz himayesinde kalması nedeniyle hem kültürel hem de yaşam biçimi olarak İngiliz tarzını yansıtan ada, Avrupa’nın en popüler turistik merkezlerinden biridir. Yılın büyük bölümünde yaşanan yaz sezonu, adada sürekli uluslararası bir ortam oluşturur. Bu durum, Malta dil okullarını tercih edenlere büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Malta’da 12 hafta üzerinde eğitim alan öğrencilerin yasal olarak çalışma izinleri vardır. Bu izin 13. haftadan itibaren geçerli olup, öğrencilere haftada 20 saate kadar part-time çalışma izni verir. Öğrenciler istedikleri işlerde çalışabilirler. Öğrenciler Malta’da genellikle cafe- restoranlarda kolaylıkla iş bulabilirler. Öğrenciler Malta’da part-time çalışarak hem yeni insanlarla iletişim kurup İngilizce pratiklerini geliştirir, hem de cep harçlıklarını çıkarabilirler.

Neden Malta?

Türkiye’ye yakınlığı nedeniyle Malta’ya seyahat süresi kısa, uçak bileti ekonomiktir. Malta dil okulları ve konaklama fiyatları İngilizce konuşulan diğer ülkelere kıyaslandığında her zaman en ekonomik seçenek olarak karşımıza çıkar.