İrlanda Dil Okulları

Yurt dışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden biridir İrlanda. Sosyal ve ekonomik açıdan ileri, misafirperver ve zengin bir kültürel mirasa sahip olan İrlanda dil eğitimi alırken çalışma imkanı sunan, eşsiz avantajlara sahip bir ülkedir.

Ayrıca İrlandalılar daha konuşkan ve daha sıcakkanlı olduklarından öğrenci adayları İrlanda’da daha fazla İngilizce pratik yapma imkanı bulmaktadır. İrlanda’da 25 hafta ve üzeri İngilizce dil okulu kayıtlarında part-time çalışma izni ve ek olarak 2 ay full-time çalışma izni sağlanmaktadır. Ayrıca İngilizce eğitiminizi İrlanda’da 2 yıla kadar uzatma imkanınız bulunmaktadır.

Neden İrlanda?

İrlanda’da dil okulu için en çok tercih edilen şehir Dublin’dir. Dublin’in şehir merkezi olması sebebiyle pek çok çalışma ve eğlence imkanı da bulunmaktadır. Dublin haricinde Galway, Limerick, Cork, Bray gibi küçük şehirler de İngilizce eğitim için tercih edilen bölgelerdendir. Renkli ve neşeli özelliklere sahip İrlandalılar, İngiliz insanı kadar mesafeli değillerdir ve İngilizlerle karıştırılmaktan nefret ederler. Çünkü İngiltere ve İrlanda farklı ülkelerdir. İrlandalıların kendi anadilleri farklı olmasına rağmen herkes İngilizce bilir ve konuşur, ayrıca resmi dili İngilizce olarak geçen ülkelerden biridir. İrlanda, uzun süreli ya da kısa süreli İngilizce kursuna gitmek, yaşamak ve çalışmak için çok ideal bir ülkedir. Birçok uluslarası firmanın Avrupa merkezi İngiltere yerine İrlanda’da bulunur (Google, Apple, Twitter, IBM gibi).